Tokio Hotel My Only Love
Welcome to the best forum ever : Tokio Hotel My Only Love!!!
Lista Forumurilor Pe Tematici
Tokio Hotel My Only Love | Reguli | Inregistrare | Login

POZE TOKIO HOTEL MY ONLY LOVE

Nu sunteti logat.
Nou pe simpatie:
dannutzza
Femeie
25 ani
Mehedinti
cauta Barbat
25 - 52 ani
Tokio Hotel My Only Love / ~• Poems & Prose •~ / Povestea fara sfarsit(povestea spinului de trandafir.povestea Craniulu  
Autor
Mesaj Pagini: 1
jooker
Junior

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 441
POVESTEA FARA SFARSIT(POVESTEA SPINILUI DE TRANDAFIR...POVESTEA CRANIULUI GRI)


INainte ca Dumnezeu sa faca pamantul si sa dea viata primilor oameni...In lumea asta nu exista decat o singura planeta si un univers  cufundat in abis...fara stele fara soare fara vesnica putere a lunii...In aceasta lume,in acest univers,pe aceasta planeta exista un singur obiect sau un singur om daca am putea sa-i zicem asa.Era un urias ,un gigantic fara inima fara suflet doar trup.Acest urias se numea Craniul Gri.Avea o putere uriasa de nebanuit...dar traia singur...luase viata din nimic si avea un singur scop.Sa creeze o lume si sa lase puterea lui unui erou.Stia ca dupa ce va da lumina universlui se va stinge asa ca s-a hotarat sa dea nastere unor lumi diferite.Mai precis 3.Din puterea pe care o avea a mestesugit 3 arme.Una dintre ele era un medalion in forma de stea inauntrul unui cerc care apartinea unei lumi si s-a hotarat sa-i puna numele acestei lumi dupa medalion ..."Steaua Nosferatului".A doua arma avea forma a doi clopotei.Acesti clopotei se numeau "Arma Iadului".Deci a doua lume se numea "Portile Iadului".A treia arma era un inel, un inel simplu fara pietre in forma de sarpe care isi musca coada .Acestei arme se hotara sa ii dea numele de "Simbolul Eternitatii",deci a treia lume se nume "Lumea Fara Sfarsit".Dupa ce mestesugi aceste 3 arme...le puse in linie una langa cealalta,Inelul Eternitatii stand la mijloc.INcepu sa isi adune puterea..iar in jurul lui erau bucati rupte de intuneric si totul se facu rosu.Din corpul lui porni o flacara care lua forma unui trandafir inconjurat de un sarpe iar in spatele lor o sabie si tinti spre cele 3 arme.In acel moment se vazu prima culoare in acel abis o lumina verde ,una rosie si una albastra...iar in urma acestei exploziii luara nastere 3 universe.CRaniul Gri ramase pe planeta numita "Lumea Fara Sfarsit".Acesta se cufundase in adancul pamantului acelei planete,ramanand la suprafata doar craniul iar in el mii de diamante smaralde si safire.Din acele safire si diamante se nascu un soim, cum lua viata pe spatele ei incepu sa ii arda pielea curgand sange din care incepu sa creasca un trandafir iar in aceea zii prima floare din lume lua nastere.Era un trandafir mai rosu ca sangele care avea cei mai ascutiti spini era din diamant dar avea culoare..In locul unde ii arse pielea scia " Aripa Soimului" si asa ii ramase numele.Intr-un alt univers, pe o alta planeta care avea numele de "Portile Iadului"se nascu un baiat.Acesta se nascu din pamant si din nisipul ce zacea pe pamantul sec.Pe pieptul lui incepu sa arda focul si incepu sa curga sange.Din sangele lui incepu sa se faureasca o sabie.Aceasta sabie era din safir si avea o lama atat de ascutita incat taia si fierul.Pe pieptul acestui baiat, in urma arsurii scria "Amidamaru".Pe cea de-a treia planeta numita "Steaua Nosferatului",in cei de-al treilea universse nascu un  alt baiat.Acest baiat lua nastere din aer.O flacara ii cuprinse si lui bratului curgand sange.Din sangele lui lua nastere un sarpe.Aces sarpe era verde,din smarald dar...era si viu.Pe mana lui in urma arsurii scria "Yusuke". Nici nul dintre ei nu isi stia rostul in aceste lumi.Dar fiecare avea cate o unealta."Aripa Soimului" avea "Trandafirul de Diamant..."Amidamaru" avea  "Sabia de Safir" iar "Yusuke" avea "Sarpele de Smarald".Aceste trei unelte incepu sa se ridice in aer si sa lase in urma lor o dara."Trandafirul de Diamant" lasa o urma rosie..."Sabia de Safir" lasa o urma albastra iar "Sarpele de Smarald" lasa o urma verde.Cei trei,incepura sa alerge dupa aceste obiecte fiind atrasi intr-un fel foarte ciudat de catre acele arme.In 3 minute aceste arme se oprira intr-un loc.Pentru ca in jurul celor 3 oamenii nu era decat pamant,pur si simplu sareai in timp.In acel loc fiecare gasii ARMA ce a fost mestesugita din nimic de catre CRANIUL GRI.Aripa Soimului gasi arma care avea forma de inel"Inelul Eternitatii.Amidamaru gasi arma care avea forma de clopotei"Arma Iadului"."Yusuke" gasi arma care avea forma de stea inauntrul unui cerc"Steaua Nosferatului".Cand cei trei gasira armele Aripa Soimului puse inelul inauntrul trandafirului iar acesta
isi inchise petalele cu inelul in interiorul lui.Amidamaru lega clopoteii de manerul sabiei iar Yusuke puse medalionul pe coada sarpelui.Din fiecare arma combinata cu fiecare obiect rasarii o lumina din trandafirul combinat cu inel iesi o lumina rosie,din sabia combinata cu clopoteii iesi o lumina albastra iar din sarpele  combinat cu steaua din cerc a iesit o lumina verde.Din aceste lumini incepu sa ia totul viata.Incepu sa creasca copaci sa creasca iarba..incepu sa se lumineze cerul sa ia nastere soarele si luna ,pamantul incepea sa ia culoare..incepu sa se scoale muntii sa se lase pamantu pentru a lua nastere marile si oceanele...totul avea un sens acum.In "Lumea Fara Sfarsit" se inalta un castel de diamant...In lumea "Portle Iadului"se ridica un castel numit "Cascada de Safir"...In lumea "Steaua Nosferatului" Se ridica un castel numit"Nosferatu".Fiecare se indrepta catre castelul sau.In Castelul de Diamant totul era ca de gheata,canda Aripa Soimului privi in jurul ei totul era de diamant, totul sclipea.Copacii erau verzi si infloriti cascadele si raurile curgeau


_______________________________________
cauta fericirea in fiecare coltisor pana vei gasi coroana de zahar dar pana akolo vor fii carari strainii si poteci presarate cu sange...iar cand vei gasii ceea ce cauti nu vei mai avea timp sa te bucuri de ceea ce ai asa ca traieste secunda si uita-te in fiecare zii la filmul vietii ca o tragedie in comedie



pus acum 16 ani
   
jooker
Junior

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 441
deci nu am decat 2 pagini din aceasta poveste pentru ca eu consider ca nu prea merita continuata


acum vreau parerea voastra ...merita sau nu??????????


daca imi spuneti da pun j a 2 pagina si o sa mai lucrez la ea


_______________________________________
cauta fericirea in fiecare coltisor pana vei gasi coroana de zahar dar pana akolo vor fii carari strainii si poteci presarate cu sange...iar cand vei gasii ceea ce cauti nu vei mai avea timp sa te bucuri de ceea ce ai asa ca traieste secunda si uita-te in fiecare zii la filmul vietii ca o tragedie in comedie



pus acum 16 ani
   
°♥ Brookelle ♥°
Senior

Din: ~Taramul Blestemat~
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 853
SUPER!



atat am de zis   


_______________________________________
Stau intrun leagan plangand si suspinand de durere ! Trupul meu zacand de atata suferinta cu o inima intinsa, pe jos , sfaramata, asteptand sa vina cineva si sa o adune ,cu un suflet care cere alinare si  o posibila iubire imaginara! Cu ochi mari caprui , cu un machiaj intins pe toata fatza si niste lacrimi care imi cuprind obrajii! Imaginea mea pierduta iti bantuie constiinta stiind ca atunci cand m’ai parasit a fost un sfarsit!





pus acum 16 ani
   
jooker
Junior

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 441
mdea se vede k tie iti place mai am nevoie de 2 raspunsuri k sa pun pagina urmatoare      

_______________________________________
cauta fericirea in fiecare coltisor pana vei gasi coroana de zahar dar pana akolo vor fii carari strainii si poteci presarate cu sange...iar cand vei gasii ceea ce cauti nu vei mai avea timp sa te bucuri de ceea ce ai asa ca traieste secunda si uita-te in fiecare zii la filmul vietii ca o tragedie in comedie



pus acum 16 ani
   
Luck
Beginner

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 120
Tare! si foarte frumos!

pus acum 16 ani
   
jooker
Junior

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 441
bne inca un comm j pun a 2 pg

_______________________________________
cauta fericirea in fiecare coltisor pana vei gasi coroana de zahar dar pana akolo vor fii carari strainii si poteci presarate cu sange...iar cand vei gasii ceea ce cauti nu vei mai avea timp sa te bucuri de ceea ce ai asa ca traieste secunda si uita-te in fiecare zii la filmul vietii ca o tragedie in comedie



pus acum 16 ani
   
°♥ Brookelle ♥°
Senior

Din: ~Taramul Blestemat~
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 853
nextz nextz   


eu stiu povestea 


_______________________________________
Stau intrun leagan plangand si suspinand de durere ! Trupul meu zacand de atata suferinta cu o inima intinsa, pe jos , sfaramata, asteptand sa vina cineva si sa o adune ,cu un suflet care cere alinare si  o posibila iubire imaginara! Cu ochi mari caprui , cu un machiaj intins pe toata fatza si niste lacrimi care imi cuprind obrajii! Imaginea mea pierduta iti bantuie constiinta stiind ca atunci cand m’ai parasit a fost un sfarsit!





pus acum 16 ani
   
jooker
Junior

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 441
dea...uh dar ceilalti nu j nu cred k inafara de luck j admin o sa o mai citeasca cneva

_______________________________________
cauta fericirea in fiecare coltisor pana vei gasi coroana de zahar dar pana akolo vor fii carari strainii si poteci presarate cu sange...iar cand vei gasii ceea ce cauti nu vei mai avea timp sa te bucuri de ceea ce ai asa ca traieste secunda si uita-te in fiecare zii la filmul vietii ca o tragedie in comedie



pus acum 16 ani
   
°♥ Brookelle ♥°
Senior

Din: ~Taramul Blestemat~
Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 853
poi .. doar noi intram mai rox 

_______________________________________
Stau intrun leagan plangand si suspinand de durere ! Trupul meu zacand de atata suferinta cu o inima intinsa, pe jos , sfaramata, asteptand sa vina cineva si sa o adune ,cu un suflet care cere alinare si  o posibila iubire imaginara! Cu ochi mari caprui , cu un machiaj intins pe toata fatza si niste lacrimi care imi cuprind obrajii! Imaginea mea pierduta iti bantuie constiinta stiind ca atunci cand m’ai parasit a fost un sfarsit!





pus acum 16 ani
   
jooker
Junior

Inregistrat: acum 16 ani
Postari: 441
ahh mias dori sa fie maivizitat forumul asta

ptru k in lispa noastra e pusiu rau


_______________________________________
cauta fericirea in fiecare coltisor pana vei gasi coroana de zahar dar pana akolo vor fii carari strainii si poteci presarate cu sange...iar cand vei gasii ceea ce cauti nu vei mai avea timp sa te bucuri de ceea ce ai asa ca traieste secunda si uita-te in fiecare zii la filmul vietii ca o tragedie in comedie



pus acum 16 ani
   
Pagini: 1  

Mergi la